Sherri i ndodhur ditën e djeshme në Durrës, ku një e re venezueliane u hodh nga ballkoni, ka zbuluar një qendër prostitucioni.

Policia ka proceduar penalisht 5 shtetase të huaja që ushtronin prostitucion në një banesë të marrë me qira, në lagjen nr. 2, ku dhe përdoreshin lëndë narkotike.

Lexo edhe :

Related Posts

Po ashtu është proceduar penalisht 39-vjeçari, i cili mesditën e djeshme, për motive të dobëta, u konfliktua me njërën nga shtetaset e huaja.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Durrës referuan materialet në Prokurori, ku nisën procedimet në gjendje të lirë, për veprën penale “Prostitucioni”, për shtetaset L. O., 27 vjeçe, e lindur në Kolumbi, C. P., 30 vjeçe, e lindur në Venezuelë, Y. P., 47 vjeçe, e lindur në Spanjë dhe D. R., 24 vjeçe, e lindur në Venezuelë. Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprat penale “Prostitucioni”, “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe “Përshtatja e lokaleve për përdorim droge”, për shtetasen D. L., 23 vjeçe, e lindur në Barcelonë.

Nga verifikimet dyshohet se këto 5 shtetase ushtronin prostitucion në një banesë të marrë me qira, në lagjen nr. 2., ambient të cilin e kishin përshtatur gjithashtu për përdorim të lëndëve narkotike.

Në vijim, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, për shtetasin I. Z., 39 vjeç, banues në Shijak, sepse rreth orës 14:40 të ditës së djeshme, në ambientet e banesës në lagjen nr. 2, u konfliktua me shtetasen D. L..

Çfarë ndodhi ditën e djeshme:

Një 22-vjeçare nga Venezuela pas sherrit me një 39-vjeçar nga Shijaku brenda dhomave të një hoteli përfundoi mbi çadrat e një lokali.

Darjana Linares, është u dhodh nga dritarja e një hoteli, pas një sherri fizik me 39-vjeçarin Ismet Zoto.

Burime bëjnë me dije se 22-vjeçarja mësohet se jetonte në vendin tonë prej afro 1 viti. Pas një zënke që është konsumuar në katin e parë të një hoteli në qendër të Durrësit, vajza është hedhur nga dritarja dhe ka rënë sipër çadrës së një lokali që ndodhej poshtë hotelit.

Ajo ka pësuar dëmtime të lehta, ndërkohë që dëmtime ka marrë edhe 39 vjecari. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *