Policia e Kavajës ka vënë në pranga një shtetas pasi kishte kanosur me armë nipin e tij.

 

 

Konflikti midis xhaxhait dhe nipit kishte nisur për motive pronësie.

 

 

Pas arrestimit, 57-vjeçarit I është gjetur në banesë armë zjarri automatik dhe municion luftarak.

 

 

Kavajë/Finalizohet nga Komisariati i Policisë Kavajë, operacioni policor i koduar “Property”.

Vihet në pranga 1 shtetas që kanosi nipin e tij, për motive pronësie.

Sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe municion luftarak, që u gjetën në banesën e të arrestuarit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas marrjes së kallëzimit nga shtetasi A. S., 30 vjeç, se xhaxhai i tij e kishte kanosur se do ta vriste, për motive pronësie, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Property”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

– I. S., 57 vjeç, banues në Kavajë.

57-vjeçari ka kanosur për jetën nipin e tij, shtetasin A. S., 30 vjeç, për motive pronësie. Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *