Një 21 vjeçar është proceduar në gjendje të lirë nga policia e Elbasanit dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi plagosën me thikë një shtetas tjetër.

 

Shtetasi I proceduar është me inicialet E.B., banues në Elbasan.

 

Ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi A.M., 23 vjeç po nga Elbasani pasi nuk iu bind urdhërit të punonjësve të policisë.

 

Sipas policisë shtetasit e mësipërm pas një konflikti për motive të dobëta kanë  goditur me thikë, dhe sendet të forta  shtetasin  U.G., dhe A.M..

 

Materiale hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *