Besart Berisha është rikthyer tek goli ne kampionatin Australian. Sulmuesi Kosovar shënoi një nga golat e fitores së pastër 0 me 2 të skuadrës së tij Melbourn Victory ndaj Central Coast Mariners në javën e 22 te kampionatit. Berisha luajti 72 minuta si titullar në këtë ndeshje përpara se të zëvendësohej nga Tompson. 30 vjecari gjithsesi e bëri më së miri detyrën e tij në këtë transferte, duke hapur serine e golave për Melborun Victory në minutën e12. Pas një krosimi nga e djathta, Besart Berisha fitoi duelin me mbrojtësin kundërshtar dhe zgjati të majtën e tij, duke e dërguar topin ne këndin e djathtë të portierit Izzo. Lojtari kosovar u rikthye tek goli pas 3 ndeshjesh, duke u ngjitur në kuotën e 15 në kampionat, i dyti në listën e golashënuesve, 5 më pak sesa Fornaroli i Melburon City. Ndërkohe goli i dytë për ekipin e Berishës u shënua në fund me anë të Ben Khalfallah. Melborun Vitotry është e 5 në renditje me 33 pikë, por vetëm 6 pikë larg vendit të parë që mbahet nga Adelaide United.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *