Subscribe

Shënohet incidenti i parë mes tifozëve në rrugët e kryeqytetit një ditë përpara finales së Conference League.

 

Mësohet se tek “9 katshet”, ka patur një përplasje mes një tifozi holandez dhe disa shqiptarëve.

 

Një shqiptar mësohet se kanë mbetur të plagosur dhe është transportuar në spital.

 

Bëhet me dije tifozi holandez kanë qenë në gjendje të dehur, teksa është konfliktuar me shqiptarët, ku siç shihet në foton e mëposhtme ka njolla gjaku në tokë.

 

“Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 24.05.2022, te kafe “Europa” disa shtetas holandez (tifozë), në gjendje të dehur janë konfliktuar me shtetasin shqiptar A. G., 45 vjeç.

Gjatë konfliktit fizik është dëmtuar shtetasi A. G., dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar 8 shtetas holandezë.

Grupi hetimor po punon sqarimin e rrethanave të ngjarjes”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *