Janë publikuar formacionet syrtare të sfidës mes Gjermanisë dhe Zvicrës, e vlefshme për Grupin A.

Gjermanët tashmë të kualifikuar do të luajnë me Kroos, Musiala, Gundogan e Writz.

Nga ana tjetër, Xherdan Shaqiri do e nis në stol për Zvicrën, teksa Xhaka është titullar.

Formacionet:

Zvicra: Sommer; Akanji, Rodriguez, Schar; Ëidmer, Freuler, Xhaka, Rieder; Aebischer, Embolo; Ndoye.

Gjermania: Neuer; Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt; Andrich, Kroos; Musiala, Gundogan, Wirtz; Havertz./vizionplus.tv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *