Trajner i Kombëtares, Edy Reja deklaroi se në sfidën e të premtes përballë Turqisë Shqipëria do të kërkojë që të marrë një rezultat pozitiv.

 

Në konferencën e mbajtur për shtyp, Reja edhe pse I vetëdijshëm pëe kualitetet e Turqisë, u shpreh besimplotë se kombëtarja shëiptare do të bëjnë një ndeshje dinjitoze.

 

“E njoh skuadrën turke, kam ndjekur ndeshjet më të rëndësishme të saj, ka fituar kundër Francës. Ka treguar lojë shumë të mirë dhe ka marë rezultate pozitive. Duhet të jemi taktikisht shumë mirë, sepse kanë lojtarë të fortë dhe janë mirë fizikisht, shënojnë edhe me goditje dënimi, duhet të kemi vëmendjen gjatë gjithë lojës. Në radhë të parë dua të shoh përmirësime nga skuadra imë. Të shprehim lojën toinë në mënyrën më të mirë.”

 

Ndërsa Ledian Memushaj, I cili në mungesë të Hysajt do të mbajë shiritin e kapitenit në sfidën e nesërme, deklaroi se I gjithë grupi është përgatitur më së miri dhe se do të japin më të mirën në fushën e lojës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *