Ne Spanje, Sevilja nuk arrin te fitoje me qe prej 2 dhjetorit. Ne 5 takime vetëm një pike dhe te shtunën ka ardhur edhe një humbje ne shtëpi 3-5 kundër Real Betis. Duket se edhe trajneri i ri Vincenco Montela duhet te shpike diçka kundër asaj qe po pëson skuadra. Skuadra ka pësuar gol qe ne minutën e pare pas një goditjeje nga jashtë zonës se Ruiz. Pak minuta me vone Ben Jeder ka barazuar shifrat por kjo nuk mjafton. Miqtë kalojnë përsëri ne avantazh me ane te Fedal ne pjesën e pare ndërsa Kjaer barazon serish ne pjesën e pare me koke.

Por ne pjesën e dyte është danezi Riza Durmisi qe i jep përsëri avantazhin miqve dhe ata nuk ndalen tashme. Vetëm pas dy minutave Sergio Leon i çon shifrat ne 2-4. Megjithëse Lenglet ne minutën e ‘67 shkurton edhe një here diferencat skuadra vendase nuk arrin qe te barazoje dhe është përsëri Betis qe thellon  avantazhin ne fund me ane te Tejos duke e mbyllur ne 3-5.