Sevilla shkateroi 4 me 0 Selta Vigon ne takimin e parë gjysëmfinal te Kupës së Mbretit, duke hedhur një hap të madh drejt kualifikimit për në finale. Sfida e luajtur në Ramon Sancez Pizuan dhe që u transmetua ekzkluzvisht në platformen Tring, dhuroi emocione të mëdha dhe një përballje shumë të bukur, sidomos në pjesë e parë. Të zotët e shtëpisë humben nje 11-metersh në minutën e 28, para se edhe Selta t’i afrohej ndjeshëm golit me një traveresë të Kabral. Për t’i dhene avantazhin vendasve mendoi Adil Rami me një goditje me kokë në fund të pjesës së parë. Ndryshe nga pjesa e paerë, fraksoni i dytë nuk pati më histori. Sevilja dominoi totalisht dhe falë 2 kundërsulmeve perfekte Kevin Gameiro shënoi një dopiete ne muinutat 60 dhe 62. Në fund për ta bërë edhe më të bukur fitoren mendoi Krohn Dehli. Skuadra e Unai Emeri shkon e qetë në ndeshjene kthimit pas një jave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *