Fitore dhe përsëri vendi i dyte për Romen ne javën e 29 te Serise A. Ne “Olimpiko” skuadra e Spaletit mundi Sasuolon me rezultatin 3-1, duke parakaluar përsëri Napolin. Te zotet e shtëpisë arritën te përmbysnin disavantazhin e minutës se 9 kur Defrel mposhti portierin Shezni, duke sjelle edhe reagimin mes fishkëllimave te tifozëve.

 

Paredes barazoi rezultatin ne minutën e 19 përpara se Salah te mbyllte pjesën e pare ne avantazh te Romes ndërsa ne minutën e 68 Xheko realizoi golin e trete duke sjelle qetësinë ne kampin roman pas një jave shume te vështire me eliminimin nga Europa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.