Sot është radha e kryesuesve  te kampionatit italian për të zbritur në fushë ne javen e 19. Inter luan kundër Torinos ndeshjen e fundit të vitit. Dueli i San Siros mund t’i lejojë minimalisht zikaltërve ta mbyllë vitin kalendarin +4 nga Milani dhe Napoli.

 

Kuqezinjtë luajnë në transfertë kundër Empolit, ekipi i Bajramit dhe Ismajlit që i ka nxjerrë jo pak probleme ekipeve të mëdha në këtë sezon.

 

Nga ana tjetër, Napoli do të ketë një duel në letër më të lehtë kundër Spezias së Rey Manajt.

 

Duelet e sotme sipas kalendarit të javës së 19 të kampionatit italian do të transmetohen në Tring ne tre fasho orari, 16:30, 18:30 dhe  20 e 45.

 

Me poshte formacionet e mundshme te dy ndeshjeve me te rendesishme te mbremjes, Inter vs Torino dhe Empoli vs Milan.

 

Inter vs Torino

 

EMPOLI VS MILAN

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *