Juventus mundi 2-0 Frosinonen ne javen e 5 te serise A duke qëndruar ne krye te klasifikimit me pike te plota. Ne nje ndeshje me sens unik gjithçka u zgjidh ne minuten e 81 golin e Kristiano Ronaldo ndersa Bernarderski ne minuten e 4 te shtesës dyfishoi shifrat. Vete portugezi kishte edhe tre raste te pastra ne kete ndeshje.

 

Rezultat surprize ne javen e 5 te la liges per Barcelonën qe gjithsesi mban vendin e pare ne renditje por me pike te barabarta me realin. Ne Kamp Nou  te zotet e shtëpisë nuk shkuan me shume se barazimi 2-2 me Gironen ne derbin katalanas. Vendasit te paret ne avantazh me Lionel Mesi ne minutën e 19, por Lengle i la me nje lojtar me pak pas daljes me te kuqe duke i dhëne mundesi Girones te shenonte dy gola me Stuani ne minutat 45 dhe 51. Goli i barazimit erdhi nga qendërmbrojtësi pike ne minutën e 61.

 

Lion përfitoi nga kriza e Marsejës duke fituar 4-2 ne javen e 6 te lige 1. Nje pjese e pare ne barazim 1 me 1 fale golave te Auar dhe Toven. Por ne pjesen e dyte vendasit dominuan totalisht duke shenuar edhe tre gola te tjere fale dopietes se Traores dhe Nabil Fekir. Sa per statistike goli i Nxhie ne minutën e 82.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.