Sassuolo konfirmohet edhe një here macja e zeze e Milanit. Ne San Siro kuqezinjtë e Gatuzos nuk shkuan me shume se barazimi 1-1 ne javën e 31 te kampionatit Italian duke u larguar me distance nga rivalet e Inter por edhe duke humbur shpresat për një vend ne Champions League sezonin e ardhshëm.

Edhe pse nuk munguan aksionet ne pjesën e pare, te zotet e shtëpisë asnjëherë te rrezikshëm përballë një kundërshtari qe zmbrapste me qetësi te gjitha sulmet.

Pas një pjese te pare me rrjeta te paprekura edhe e dyte filloi si fotokopje e te pares. Por ne minutën e 75 ishte Sassuolo qe surprizoi duke gjetur rrjetën me Politano i cili shfrytëzoi mjaft mire një çoroditje te kuqezinjve.

Te zotet e shtëpisë te gjithë ne sulm pas golit te pësuar ndërsa e arritën atë 12 minuta me vone me protagonist Kalinic.

Ne finalen e takimit Milan mund ta fitonte ndeshjen nëse Kalinic apo Bonaventura do te kishin me shume fat me tentativat e tyre.