Qyteti i Sarandës është tronditur ne orët e para te se dielës nga shpërthimi i eksplozivit. Një sasi e konsiderueshme tritoli ishte vendosur ne makinën e nje avokati. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 te mëngjesit dhe shpërthimi ka shkatërruar mjetin qe është ne pronësi te avokatit Spiro Vaso. Policia e qytetit bregdetar ka mbërritur ne vendin e ngjarjes për te grumbulluar provat e nevojshme. Dyshimet e para lidhen me punën e pronarit te mjetit. Por Spiro Vaso u ka thëne hetuesve se nuk ka pasur konflikte gjate ushtrimit te detyrës se avokatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *