Policia e Sarandës ka vënë në pranga 2 persona, pasi ne makinën e tyre u gjet 76 kilogramë kanabis sativa. Taulant Lamaj dhe Olgert Lamaj, të dy banues në Vlorë, u arrestuan me akuzën e trafikut te drogës. Ata e kishin marre hashashin ne zonën e Kuçit ne Vlore dhe po e transportonin me automjet drejt Sarandës. Policia kishte informacione për trafikun dhe i ndaloi ata ne afërsi te fshatit Borsh. Dy te rinjve iu është gjetur edhe një automatik. Mendohet se kanabisi do te dërgohej me skaf drejt Greqisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *