Samsung ka prezantuar modeli ne ri Samsung Galaxy S8 dhe S8+.

 

Prototipi i ri është shfaqur gjatë një ceremonie inaguruese në Seul të Koresë së Jugu. Sikruse mund të shihet edhe në materialin video, Samsung Galaxy S8 është ka një ekran xhami Corning, Gorilla Glass 5 si para ashtu dhe prapa për qëndrueshmëri dhe cilësi të lartë dhe është pa asnjë buton.

 

Në dispozicion janë modelet 5.8 inç për Galaxy S8 dhe 6.2 inç për Galaxy S8+.Ekrani pa Kufij dhe dizajn pa kornizë formojnë një sipërfaqe të lëmuar, pa butona apo kënde të ashpra.

 

Galaxy S8 dhe Galaxy S8+ do të jenë në shitje në Europë duke filluar nga data 21 Prill. Do të ofrohen me disa ngjyra të zezë, gri dhe ngjyrën e argjendtë.

 

 

Specifikimet e Samsung Galaxy S8 dhe Galaxy S8+
Galaxy S8 Galaxy S8+
Sistemi i Operimit Android 7.0
Rrjeti LTE
Cat. 16*,*Mund
të ndryshojë në
varësi të tregjeve
dhe operatorëve mobile
Madhësia 148.9
x 68.1 x 8.0 mm, 152g
159.5
x 73.4 x 8.1 mm, 173g
AP Octa core (2.3GHz Quad + 1.7GHz Quad), 64 bit, 10 nm process
Octa core (2.35GHz Quad + 1.9GHz Quad), 64 bit, 10 nm process
*Mund të ndryshojë në varësi të tregjeve dhe operatorëve mobile
Memoria 4GB RAM (LPDDR4), 64GB (UFS 2.1)
*Mund të ndryshojë në varësi të tregjeve dhe operatorëve mobile
Ekrani 6.2” (158.1mm)1 Quad HD+
(2960×1440), (529ppi)
6.2” (158.1mm)1 Quad HD+(2960×1440), (529ppi)
1 ekran i matur diagonalisht si një
drejtkëndësh i plotë, pa llogaritur qoshet e rrumbullakosura
Kamera Mbrapa: Dual Pixel 12MP OIS (F1.7), Përpara: 8MP AF (F1.7)
Bateria 3,000 mAh 3,000 mAh
Karikohet shpejt me karikues dhe ëireless
Karikimi me ëireless i përshtatshëm me ËPC dhe PMA
Pagesa NFC, MST
Lidhja Ëi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM Bluetooth® v 5.0 (LE up to 2Mbps), ANT+, USB Type-C, NFC, Vendodhja (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*) *Mbulimi i Galileo dhe BeiDou mund të jetë i limituar.
Sensorët Matës i Shpejtësisë, Barometër, Sensor për shenjat e gishtave, Sensor gjiroskopik, Gjeomagnetik, Sensor i efektit Hall, Sensor për matjen e rrahjeve të zemrës, Sensor i Afërsisë, Sensor për dritën RGB, Sensor për Irisin, Sensor i Presionit
Audio MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, ËAV, ËMA, AMR, AËB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF
Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, ËMV, ASF, AVI, FLV, MKV, ËEBM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *