Subscribe

Kryeministri Edi Rama mbërriti mëngjesin e se enjtes ne Sofje per te marre pjese ne samitin e vendeve te Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian.

 

Përpara nisjes se punimeve te samitit, Rama u takua me nje sere liderësh te BE-se, përfshire presidentin Juncker, komisioneron Hahn, presidentin grek Tsipras, presidentin Viktor Orban, si dhe nje sere figurash te tjera te rëndësishme. Ne ketë samit, kryefjala është afrimi i Ballkanit Perëndimor me Europen, por nuk u fol për zgjerim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *