Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një biesdë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

 

Bisedën e ka njoftuar vetë Vuçiç në një postim në Instagram, ndërsa ka theksuar se në fokus ka qenë samiti I rëndësishëm I Ohrit më 9 nëntor.

 

“Bisedë e shkëlqyeshme me @ediramaal dhe @zoranzaev përpara samitit të rëndësishëm në Ohër më 9 nëntor.”, shkruan Vuçiç ndërsa ka ndarë dhe një foto nga biseda.

 

Në samitin e Ohrit do të diskutohet në lidhje me mini-Shengenin ballkanik. Ai do të pasojë samitin e Novi Sad dhe pritet që tre liderat të arrijnë një sërë marrëveshjesh me njëri-tjetrin sa I takon aspektit të lehtësirave ekonomike dhe lëvizjes së lirë.

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

“Odličan konferencijski razgovor sa @ediramaal i @zoranzaev uoči važnog samita u Ohridu 9.novembra.”

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *