Rusia do të mbrojë Bjellorusinë dhe do të ofrojë mbështetje për sanksionet e reja ekonomike nga Bashkimi Evropian.

 

Një qëndrim të tillë e bëri me dije zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme ruse.

 

Deklarata vjen tri ditë pas një takimi që presidentët Vladimir Putin dhe Aleksandër Lukashenko patën, ku ranë dakord për një front të përbashkët përballë BE-së.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *