Rusia nuk do të lejojë që të shpërtheje Lufta e Tretë Botërore.

 

Kështu ka deklaruar nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus Dmitry Medvedev, sipas raporteve të agjencisë ruse Tass.

 

Nga ana tjetër, po sipas mediave ruse, Duma po shqyrton tërheqjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Organizata Botërore e Tregtisë.

 

Lajmi u raportua nga gazeta Kommersant, duke cituar nënkryetarin e asamblesë Pyotr Tolstoy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *