Subscribe

Zgjedhjet parlamentare do të mbahen ne 18 qershor edhe pa opozitën. Deklarata vjen nga Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, nje ditë pas dështimit të takimit të dytë mes Ramës dhe Bashës.

 

Nga Fieri, Ruçi komentoi edhe negociatat me opozitën, teksa shprehu besimin se Basha do ta pranojë marrëveshjen e ofruar.

 

Ndërsa ish-Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, tha nga Dibra se me bojkotin e opozitës, gara e fortë e PS në 18 qershor, do të jetë me LSI. Beqaj akuzoi në fund Partinë Demokratike se ka si qëllim kryesor të protestës, bllokimin e vetingut.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *