Rikthehet rritja e rasteve të reja ditore me Covid 19 në Itali.

Të dhënat e fundit zyrtare të autoriteteve italiane bënë të ditur se këtë të martë janë regjistruar 412 raste të reja në të gjithë vendin dhe 6 viktima.

Aktualisht në Itali janë 13 mijë e 561 personat të sëmurë, ose 193 më shumë sesa të dhënat e ditës së hënë.

Në terapi intensive në të gjithë vendin janë 49 persona, ose 3 më shumë sesa bilanci I ditës së hënë.

803 persona janë aktualisht të shtruar në spital në të gjithë Italinë ndërsa në izolim shtëpiak janë `12 mijë e 711 persona.

Ndërkohe numri I viktimave në total nga fillimi I pandemisë ka shkuar në 35 mijë e 215.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *