Subscribe

Anëtarja më e re e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra, është rrahur para banesës së saj në Prishtinë, në orët e para të së shtunës.

 

Dëshmitarët kanë thënë se ajo është parë në QKUK dhe se dukej në gjendje të rëndë.

 

“E kanë sjellë në emergjencë tërësisht të mbuluar”, ka thënë ky dëshmitar për Koha.net.

 

Motivet për këtë sulm ndaj Xharrës ende nuk dihen por dhuna eshte ushtruar menjehere pas intervistes se saj ne Oktapod perballe gazetarit Turjan Hyska ne Vizion Plus.

 

Xharra ka qenë kryeredaktore në të përditshmen Zëri, ndërsa këtë javë ka aderuar në PDK-në e Kadri Veselit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *