Si pasojë e motit të keq dhe detit të trazuar, tre peshkatarë po rrezikoheshin të mbyteshin në det me mjetin e tyre lundrues tip skaf plastik.

 

Delta Force dhe Policia Kufitare Vlorë u ka ardhur në ndihmë tre peshkatarëve, i cili ka shkuar në kohë në zonën e Karaburunit pranë vendit të quajtur “Shën Vasil”.

 

Ata bënë të mundur shpëtimin e 3 peshkatarëve: Sh.M., A.M. dhe R.S, të cilët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Si rezultat i motit të keq dhe detit të trazuar, mjeti lundrues i peshkatarëve është përmbysur dhe fundosur në det.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *