Në pikën kufitare të Muriqanit nuk ka asnjë hyrje-dalje me Malin e Zi, pas vendimit për mbylljen e të gjitha pikave kufitare me vendet fqinje.

 

Po ashtu, këtë të shtunë është ndaluar kalimi i mjeteve në pikaat kufitare me Greqinë dhe Kosovën.

 

Nga ana tjetër, Saranda pezulloi linjën e udhëtarëve me Korfuzin.

 

Gjatë datës 13 mars, nga pika kufitare e Kapshticës kanë hyrë 705 persona dhe kanë dalë 497 të tjerë. Në Qafë Thanë kanë hyrë 787 shtetas ndërsa kanë dalë 793 të tjerë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *