Subscribe

Disa muaj pas shkëputjes së një masivi shkëmbor në fshatin Torovice të Lezhës, ku humbën jetën tre persona, situata është e njëjtë.

 

Në këtë zonë nuk është bërë asnjë ndërhyrje. Banorët thonë se ndjehen të frikësuar, pasin situata mund të përsëritet duke shkaktuar viktima te tjera.

 

Në dhjetor vendi ku ndodhi tragjedia u inspektua edhe nga specialistet xheniere te ushtrisë. Në mungesë të kapaciteteve qe duhen për ndërhyrje te tilla, Bashkia e Lezhës kërkoi mbështetjen e forcave te armatosura, por ende nuk është gjendur një zgjidhje.

 

Pasditen e 7 tetorit, masivi shkëmbor goditi një makinë tip “Land Rover”. Si pasoje mbeten viktima dy vëllezërit Valentin e Edmond Zefi 29 dhe 31 vjeç, si dhe bashkëshortja e këtij të fundit, Alda Zefi e cila ishte shtatzënë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.