Rrebesh golash në “La Liga”

Rrebesh golash ne sfidën hapëse te javës se pare kampionatit spanjoll nga Barcelona dhe Sevilja. Katalanasit shpartalluan Betis ne “Kamp Nou” me rezultatin e thelle 6-2 ne nje ndeshje qe u zhbllokua qe ne minutën e 6 nga Arda Turan, per te marre frenat e lojës me pas Lionel Mesit autor i dy golave dhe Luis Suarez qe e çoi tre here topin ne rrjete. Ndërkohe ne takimin e mbrëmjes, Sevilja mundi ne nje ndeshje mjaft emocionuese Espanjol 6-4. Edhe pse miqtë shënuan te paret qe ne fillim te takimit, andaluzit përmbysen shifrat deri ne minutën e 22, ndërkohe qe pjesa e pare u mbyll ne shifrat e pabesueshme 3-3, me miqtë asnjëherë ne pozitat e inferiorit. Por me faktorin fushe ne favor te tyre, Sevilja arriti te gjente edhe tre here te tjera rrjetën ne pjesën e dyte përpara se Moreno, 11 minuta nga fundi per miqtë te siglonte shifrat përfundimtare 6-4. Me mendjen te takimi i kthimit i play-off-it te Champioons League ne mesjave, Villareal ngeci ne Granada 1-1. Edhe pse shënuan te paret ne minutën e 61 me Castilley e ashtuquajtura “nëndetësja e verdhe” u barazua 4 minuta me vone nga vendasit fale golit te Ponce.

Leicester ndahet në paqe me Arsenal

Pas humbjeve ne javën e pare te Premier League, Lecister dhe Arsenal u ndanë ne barazim pa gola ne te dytën ne King Power stadium, me te dy ekipet qe akoma nuk po gjejne rrugën e fitores. Pas nje pjese te pare jo emocionuese me dy ekipet te vëmendshme per te mos gabuar, te dy skuadra e bene ndeshjen me te gjalle ne 45 minutat e dyta. Topçinjtë te rrezikshëm me Cazorla dhe Wallcot ndërsa “dhelprat” pranë golit ne finale te ketij takimi me Mahrez, por pa arritur te mposhte portierin Ceh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *