Një 43 vjecar I cili ushtroi dhunë ndaj punonjësit të policies është arrestuar në flagrancë nga forcat e rendit.

 

G.N, 43 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, (i dënuar më parë për veprat penale “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Ndërtim pa leje”) u prangos pasi në lagjen Uznovë, pēr shkak të detyrës ka goditur me grushta punonjësin e policisë H.M.

 

Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për  shtetasin A.K, 48 vjeç, banues në lagjen ”Uznovë”, Berat pasi kundërshtoi punonjësin e policisë të lartpërmenduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *