Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi këtë të enjte masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për ish-zëvendësministren e Brendshme, Rovena Voda, nën akuzën e “Ushtrimit të ndikimit të paligjshëm” për punësimin e një personi.

 

Voda ra në ‘rrjetën’ e SPAK nga përgjimet që kishin nisur për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi, i cili u arrestua pak ditë më parë nën akuzën e korrupsionit.

Nga hetimet rezultoi se Voda ka pranuar nga avokatja Florida

Beu 2 mijë euro, një telefon dhe një arkë me peshk për punësimin në Ministrinë e Brendshme.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *