Rostov ka rimarre përkohësisht vendin e parë në kampionatin Rus, pasi mundi 2 me 1 në shtëpi Lokomotivën e Moskës në ndeshjen e javës së 27. Në takimin e transmetuar në platformën Tring, vendasit patën një pjesë të parë shumë të mirë ku dominuan ndaj Lokomotivës, duke realizuar dy herë. Në fillim ishte serdar Azmoun që hapi serine e golave, duke kaluar Rostovin në avantazh në minutën e 8 dhe më pas për këtë ekip dyfishoi Kristian Noboa në minutën e 45. Për miqtë, shënoi Skuletic në minutën e 52, por pa i prishur festen surprizes se sezonit Rostov, që ka 54 pike dhe vazhdon të jetë kandidat i fortë për titullin kampion përballë Cska që ka vetëm një pikë më pak me një ndeshje për të luajtur sot kundër Terek Groznit, ndërsa zeniti është 5 pike pak. Ndërkohe ne Belgjike, në një tjetër sfide te transmetuar në Tring, Genk Hodi me nje tjetër hap te madh drejt pjesëmarrjes e ne Europe sezonin e ardhshëm, pasi mundi në javën e 7 të play offit Zulten 2 me 0 në shtëpi. Kebano në minutën e 47 dhe Ndidi në minutën e 62 ishin autore golash për vendasit që janë të 4 me 36 pikë në klasifikim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.