Odise Roshi ka shkëlqyer ditën e djeshme me skuadrën e tij Akhmat Grozni.

Mesfushori kuqezi ka shënuar 2 gola në harkun kohor prej 8 minutash, edhe pse e nisi ndeshjen nga stoli.

Mesfushori fierak hyri në lojë në minutën e 35-të të sfidës ndaj Volgograd dhe realizoi dopietë spektakolare.

Në minutën e 53-të, fieraku, me një kthesë fantastike brenda zonës, gjeti rrugën e rrjetës duke i dhënë avantazhin Akhmat Grozni.

Gjithashtu 8 minuta më vonë ishte përsëri shqiptar, ai që me një goditje të bukur, përshëndeti rrjetën duke çuar shifrat në 3-1.

Më poshtë golat:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *