Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka dalë sërish pozitiv me koronavirus.

Ronaldo pritet të mungojë përballë Lionel Messit në Champions League javën tjetër, kur Juve do të përballet me Barcelonën, por nese portugezi i nenshtrohet testit 24 ore para takimit dhe rezulton negativ, atehere ai do te ishte i gatshem per te zbritur ne fushe.

35-vjeçari insiston se ai ka ndjekur me përpikëri të gjithë rregullat anti-Covid pasi u infektua.

“Një zotëri këtu në Itali, të cilit nuk dua t’ia përmend emrin, tha se unë nuk e respektova protokollin. Kjo është një gënjeshtër”, tha Cristiano.

Por e sigurt eshte se Ronaldo do të humbasë sfidën kundër Genoa të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *