Inter dhe Juventus u ndanë në një barazim 1 me 1 në përballjen me të rëndësishme të javës së 34 të kampionatit Italian.

Derbi I Italisë I luajtur ne San Siro nuk I dha mundësine Interit të shenonte një tjeter hap të madh drejt sigurimit të vendit të uefa champions league, ndonëse vendi I trete mbetet I tyre dhe janë shumë më komod sesa ndjekësit.

Zikalterit e mbyllen pjesën e parë në avantazh 1 me 0 falë një supergoli të Naingolan nga distanca.

Megjithatë pëtr të shtangur San Siron mendoi I zakonshmi Kristiano Ronaldo I cili festoi golin e tij 600 jubilar me fanelën e katër klubeve ku ka luajtur ne karrieren  e tij fantastike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *