Do të qëndrojë apo jo Ronaldo tek Juventus? Kjo është dilemma më e madhe e merkatos së kampionatit Italian gjatë këtyre ditëve të fundit.Referuar mediave italiane, për portugezin ka vetëm dy rrugë jashtë shtëpisë bardhezi, klub që duhet të arketoje nga ikja e mundshme e yllit luzitan 28 milionë euro për evituar minusvalencat në bilancet financiare. Njëra nga rrugët është ajo që të con dfrejt Parisit,. Atje ku supozohet se Ronaldo duhet të marrë vendin e Mbappe, ylli francez që ka refuzuar rinovimin e kontrates kundrejt një oferte 25 milionë euro neto në sezon. Mbappe deshiron të ike tek Real Madrid, klub që ka ofruar zyrtarisht të martën në mbrëmje 160 milione euro për kartonin e tij, por që ende s;ka marrë përgjigje nga Al Khelaifi. Rruga tjetër, e cila të paktën për momentin duket më e nxehte, është ajo që ë con Ronaldon tek Manchester city. Në fakt menaxheri I Ronaldos, Mendes edhe më herët ka trokitur në dyert e qytetareve për një operacion të mundshëm, por fakti që Ronaldo kërkon një kontratë milionere me afro 35 milione euro fitim në sezon dhe të nënshkruar për 3 vite, ka bërë anglezet që të s’tepen. Jo sepse nuk kanë mundesi financiare, më shumë sesa Pep Guardiola ka fiksim harri Kane, për të cilin po has në rezistencen e madhe te tottenham. Janë 7 ditë në dospozicion për trë kuptuar se cfarë do të ndodhe në aksin Torino, Paris, Manchester, Madrid! Në këtë rast bardhezinjte nuk I mbetet gje tjeter, vecse të presin..Me siguri në rast se portugezi largohet, Juventus humbet shumë në aspektin sportiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *