Roma dhuron spektakel, duke mundur bindshëm Fiorentinen dhe duke blinduar vendin e trete qe do te thotë Champions League. Madje skuadra e Spaletit fale fitores 4-1 ndaj vjollceve ka ngushtuar diferencat me Napolin e vendit te dyte, duke i vendosur ata nen presion. Trajneri ka patur madje luksin te hedhe ne fushën e lojes ne 15 minutat e fundit edhe kapitenin legjendar te Romes, Francesko Toti. Ne anen tjeter, Fiorentina duhet te ruhet pasi Inter e Milan e rrezikojnë ne renditje. Romanet i mbyllin llogarite qe ne pjesën e pare te ndeshjes, duke shënuar fillimisht me El Sharauin, ne minutën e 22-te, ndërsa tre minuta me vone Salah dyfishon per kryeqytetasit. Por ende pa e marre veten mire nga dygoleshi i shpejte i pësuar, Fiorentina peson nje te trete, ne minutën e 38-te, me autor Perrotin. Ka kohe edhe per golin e shpresës se rihapjes se ndeshjes per vjollcet, shënuar nga pika e bardhe e penalltisë ne shtesën e pjeses se pare. Por roma e ka seriozisht dhe Salah blindon fitoren, duke shënuar serish ne minutën e 58-te. Me tej, administrim loje deri ne fund per te besuarit e Spaletit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *