Roma e Luciano Spaletit po fillon te marri formën e duhur. Ne Rexhio Emilian ne sfidën e vlefshme per javën e 23 te Serisë A, skuadra nga kryeqyteti mundi Sasuolon me rezultat te pastër 2-0, ne nje ndeshje ku bindi per taktiken dhe organizimi i lojës, por qe la per te dëshiruar nga ana e kondicionit fizik. Miqtë shënuan nga nje gol ne çdo pjese. Sfida e zhbllokua qe ne minutën e 11 kur Salah mposhti kundërshtarin. Ne minutën e 88 situata mund te kishte ndryshuar kur miqtë mbeten me 10 lojtare pas daljes nga fusha e lojës nga Naingolan por Berardi gaboi nga pika e bardhe e penalltisë. Ne minutën e 4 te shtesës, El Shaarawy mbylli gjithçka ne favor te skuadrës se tij, duke shënuar golin e dyte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *