Ne te ashtequajturen “Monday Night”, ne javen e 24 te Serise A,  Roma mundi Bolonjen 2-1 duke qendruar vetem nje pike larg vendit te katert ne renditjen e pergjithshme .

Interasant eshte fakti qe pjesa e pare I takoi skuadres se Sinisa Mihajlovic por Olsen ne nje mbremje fantastike iu beri balle Sorianos, Poli dhe Eder por ne ndonje rast fati e shpetoi edhe me traversen .

Ne pjesen e dyte Di Francesco futi ne fushe El Sharawy i cili mori nje penallti te cilen e ktheu ne gol Kolarov ne minuten e 55 . Fazio dyfishoi shifrat ne minuten e 73 perpara se Sansone te ngushtonte diferencen 4 minuta nga fundi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *