Roma dhe Inter ndajnë nga nje pike dhe mbajnë te hapur luftën per vendin e trete ne kampionatin Italian. Ne ndeshjen e luajtur ne “Olimpiko” vendasit kane dominuar gjate pjeses se pare, por here mosvemendja dhe here arbitri kane bere qe te mos gjejne dot rrugën e rrjetës. Salah ka shënuar por ka qene qarte ne pozicion jashtë loje ndërsa El Sharaui u ndal nga Handanoviç. Ne pjesën e dyte Interi eshte treguar pragmatist dhe me te vetmen dalje përpara portës se romaneve ka shënuar. Ivan Perisiç nuk ka gabuar me goditjen e tij diagonale duke i dhene miqve avantazhin ne minute e 53. Me pas do te niste nje Dialo i gjate i sulmuesve vendas me portierin Handanoviç, por pa rezultat. As Salajh, as Xheko dhe El Sharaui, nuk munden te gjejnë rrugën e rrjetës. Do te jete minuta e 84 e ndeshjes ajo qe sjell golin e barazimit per Romen. Belgu Raxha Naingolan godet ne rrëmuje e sipër brenda zonës se Interit dhe topi ndalet ne rrjete. Deri ne fund nuk ka me ndryshim rezultati teksa disa minuta ne fushe janë rezervuar nga Mançini edhe për shqiptarin Rei Manaj qe ka hyre ne minute e 82 ne loje për Biabiani. Piket ndahen dhe realisht i bëjnë me shume pune Romes, e cila vërtete nuk arrin te beje nje hap përpara, per te kapur vendin e dyte, por te paktën ruan distancën nga Interi i vendit te katërt. Roma ka 60 pike Interi 55 dhe Fiorentina 54.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *