Roma humbi mundësinë e vendit te pare ne serine a teksa u mund ne Firence 1-0 nga Fiorentina ne ndeshjen e vlefshme per javën e 4. Ne nje ndeshje shume te ekuilibruar goli i vetëm i takimit per skuadrën e Paolo Souses u shënua nga Badelj 8 minuta nga fundi. Ndërkohe mundësinë e arte miqtë e kishin ne minutën e 80 kur Naingolan preku shtyllën. Pas kësaj humbjeje Roma mban vendin e trete ne renditjen e përgjithshme ne kuotën e 7 pikëve, ndërsa Fiorentina ne vendin  e tete me nje pike me pak.

Edhe pse pa Kristiano Ronaldon, Reali i Madridit rrëmbeu tre pike ne fushën e spanjollit ne javën e 4 te kampionatit spanjoll. 2-0 per skuadrën e Zinedin Zidan qe mban kreun e renditjes me diference prej tre pikesh nga Barcelona dhe Las Palmas. Miqtë shënuan nga nje gol per çdo pjese. Fillimisht Hames Rodrigues ne fundin e pjesës se pare zhbllokoi shifrat, ndërsa Karim Benzema vulosi rezultatin përfundimtar 2-0 ne minutën e 71. Fitorja e katërt radhazi per Realin dhe nje sinjal i qarte per kundërshtaret e këtij sezoni ne La Liga.

Shume pak emocione dhe asnjë gol ne derbin me emrin “olimpik” ne Francë mes Marsejës dhe Lionit. Rastin me te mire ne këto 90 minuta e patën vendasit, por kamerunasi Nije nuk arriti vetëm per vetëm te mposhte portierin kundërshtar Lopes. Per Lion qe merr pjese ne fazën e grupeve te Uefa Champions League kjo është pika e vetme ne tre ndeshjet e fundit.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *