Faza në grupe e Uefa Champions League i jep startin një tjetër edicioni spektakolar në kompeticionin më të magjishëm futbollistik. Në fushë këtë të martë do të zbresin disa nga skuadrat më të mëdha të Europës. Spikat dueli mes Napolit dhe Liverpool një perseritje e sezonit të kaluar.

Italianet duan ta nisin mbarë përballe kampioneve në fuqi të Europës dhe një skuadra që po dominon premier league në startin e këtij sezoni.

Ndërkohe edhe më spektakolare pritet sfida mes Dortmund dhe Barcelonës. Përballë janë dy sulme bombarduese, Sancho-Reus dhe Alkaser nga njeri krah kundër Griezman, Suarez dhe talentit Fati nga krahu tjetër. Tek katalanasit rikthehet i grumbulluar pas dëmtimit edhe Leo Messi.

Jo pak emocione pritet të percjelle edhe dueli mes Chelsea dhe Valencias. Ndërkohe tifozët e Inter do të ndjekin me kureshtje aventurën e parë të Contes me ziklatrit në Champions në këtë edicion teksa do ta nisin në shtëpi kundër Sllavias së Pragës. Të gjitha ndeshjet do transmetohen në Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *