Magjia e Uefa Champions League dhuron spektakël edhe këtë të martë vetëm në ekranin e Tring me dy duelet e mbrëmjes qe i takojne fazes se 1/8.

Ne leter perballja anglo-spanjolle mes Atl.Madrid dhe Chelsea eshte me e forta.

Kryesuesit e kampionatit spanjoll presin londinezet e Tomas Tuchel, të cilët nën drejtimin e teknikut të ri po bëjnë mirë se fundmi.

Thiago Silva është i vetmi që mungon në radhët e anglezëve ndërsa Abraham është në dyshim si pasojë e një lëndimi të marrë në seancën e fundit.

Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për spanjollët të cilët nuk do të kenë në dispozicion shumë lojtarë. Në sy bie mungesa e Giménez dhe Carrasco. Mbrojtësi dhe  mesfushori nuk ia kanë dalë të jenë gati për këtë ndeshje të parë  dhe do të mungojnë ashtu si Vrsaljko dhe Trippier i cili vijon të jetë i pezulluar.

. Ndeshja do të luhet në stadiumin netral të Bukureshtit të Romanisë për shkak të situatës së krijuar nga Coronavirus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.