Platforma Tring do të ofroje sot në mbrëmje emocionet e ndeshjeve trë kthimit në çerekfinalet e kupës së mbretit të Spanjë. Barcelona do të presë në Kamp Nou Atletik Bilbaon, pas fitores 2 me 1 në ndeshjen e parë në transferte. Katalanasit janë favorite kryesore jo vetëm për të kaluar në gjysmëfinale, por edhe për fitoren e trofeut. Luis Enrike do të hedhe në fushën e lojës më të mirë në dispozicion ku bie në sy treshja e mrekullive në majë të sulmit Messi, Nejmar dhe Suarez qe kthehet nga pezullimi. Megjithatë për skuadrën Blaugrana ka edhe probleme, sepse lojtarë si Arda Turan, Buskets dhe Iniesta janë ne pikëpyetje pasi janë me gjendje gripale. Në rastin më të keq do s’postohet në mesfushe Mascherano e po ashtu do të luaje titullar Serxhi Ropberto. Në të majtë të mbrojtjes Matje do të luajë në vend të Xhordi Albes se dëmtuar. Nga ana tjetër Bilbao 23 here fituese e kupës së mbretit, e dyta pas Barcelonës shpreson të paktën te beje figure te mire ne fushën e skuadrës katalanase, ku pak dite me pare ne La Liga u turpërua 6 me 0. Tek basket mungesa e vetme do te jete ajo e De Markos. Sfida do te luhet ne 21 e 30 dhe do përcillet direkt ne Tring Sport 2 HD. Ndërkohe me herët ne 20 e 3 0 ne Tring Sport 1 HD, do te transmetohet përballja tjetër e kthimit çerekfinale mes Atletiko Madrid dhe Selta Vigo. Nje ndeshje ku çështja e kualifikimit është me e hapur, pasi ndeshja e pare ne fushën e Çeltas përfundoi 0 me 0. Te dyja ekipet po bëjnë një sezon shumë të mirë edhe në kampionat, por duan t’i shkojnë deri ne fund edhe kupës. Simeone ka dyshimin e vetëm për partnerin e Griezman në sulm, ku për një fanele janë në luftë Martinez, Vieto dhe Correa, ndërsa Selta Vigio do të vuajë mungesën e Nolitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *