Subscribe

Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te  premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ne zonat malore ne veri e jug reshjet do te jene ne formën e dëborës.

 

Trashësia e saj pritet te arrije ne 30 cm dhe ne zona te thella deri gjysme metri. Ketë te enjte temperaturat kane rene me 5 grade celsius, por fundjava kryesisht e diela parashikohet me mot te mire. Ndërsa javën e ardhshme moti do te jete tipik pranveror, me temperaturat qe shkojnë 20 grade celsius.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *