Një tërmet eshte ndjere pak minuta me pare ne qytetin e Korçës. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tyre ishte 14 km në verilindje të Ersekës dhe 22 km ne jug te Korçës ndërsa thellësia fokale ka qenë 1 km.

 

Ky termët zgjoi edhe njeher panik te qytëtaret e juglindjes dukë rikujtuar valen e termeteve qe perfshiu vitin e kaluar Qarkun e Korçës.

 

Fatmiresisht termeti i sotëm nuk pati te lenduar apo deme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *