Rihapet lufta per titullin kampin ne Itali, 4 jave nga fundi. Napoli mundi Juventus ne fushën e këtyre te fundit ne ndeshjen e vlefshme për javën e 34 te serisë A, duke ngushtuar diferencën me vetëm nje pike. 1-0 ne Juventus Stadium me nje gol me koke te Kulibalit ne minutën e 90-te qe shfrytëzoi mjaft mire nje goditje nga këndi te Kajehon. Tashme Napoli ndodhet ne kuotën e 84 pikëve, nje me pak se Juventus, por shpresat per te fituar titullin kampion janë mjaft te mëdha, duke pare edhe kalendarin e favorshëm qe ka deri ne përfundim te sezonit.

Barazim pa gola ne Vanda Metropolitano mes Atletikos se Amdridit dhe Betis Sevilja ne javën e 34 te kampionatit spanjoll. Andaluzet mjaft te rrezikshëm ne fundin e pjese se pare me Havi Garcia, ndërsa preken shtyllën me Tello me fillimin e te dytës. Për madrilenet vlen per t’u përmendur traversa e Saul. Një barazim qe ve ne vështirësi skuadrën e Diego Simeones per vendin e dyte, duke pare se Real është 4 pike me pak, por edhe me nje ndeshje me shume per te zhvilluar.

Edhe pse titulli kampion është fituar dite me pare, Paris Sg nuk beri lëshime edhe ne javën e 34 te kampionatit francez. Ne fushën e vështire te bordo, pas nje pjese te pare me rrjeta te paprekura, por me protagoniste te zotet e shtëpisë, parisienëve ju mjaftoi nje gol i Lo celsos ne minutën e 76 per te fituar me rezultatin minimal 1-0. Kur kane mbetur edhe 4 jave nga fundi Paris Sg kryeson ne kuotën e 90 pikëve, 20 me shume se ndjekësit me te afërt te Monako.