Gerd Haxhiu do të jetë  trajneri i ri i Flamurtarit.

 

Informacionet bëjnë me dije se Gerd Haxhiun, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së administratorit Sinan Idrizi për të qenë në krye të pankinës së Flamurtarit .

 

Sipas Haxhiut aktualisht pritet nënshkrimi i kontratës, ndërkohe pritet të konfirmohet dhe emri i drejtorit sportive, i cili sipas gjasave do të jetë Edmond Licaj, ndërsa ndihmës do të jetë  Dritan Sadedini . Mësohet se Luan Birce  do të jetë trajneri i portierëve.

 

Kështu kur prej ditësh bëhej fjalë se do të kishte një marrëveshje me Julian Ahmatajn, situata  tek kuqezinjte ka  ndryshuar dhe zyrtarizimi i Haxhiut do të bëhet së shpejti.

 

46- vjeçari, Gerd Haxhiu ka drejtuar më parë skuadra si  Luftetari , Korabi, Besa e Kavajës, Partizani apo edhe Skënderbeu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *