Reshjet intensive të shiut do të jenë prezente në vendin tonë këtë të dielë dhe gjatë të hënës.

 

Qarqet që do të preken më shumë nga këto reshje, sipas IGJEUM, janë Lezha, Durrës, Tiranë, Elbasan, ndërsa priten reshje mesatare, në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër priten reshje intensive të shoqëruara me shtrëngata.

 

Temperaturat

E hënë temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 18 °C

në vendet e ulëta: 11 / 17 °C

në vendet malore: 8 / 12 °C

 

Ndërkohë pasditen e kësaj të diele era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet ndërsa e hëna, dt.26 era pritet të fryjë mesatare në bregdet dhe në zonat malore të vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *