Deputeti Adriatik Alimadhi është dërguar me ambulancë në spitalin Infektiv.

Ai njoftoi vetë këtë të premte se kishte 3 ditë që kishte dal pozitiv në testin ndaj COVID-19 dhe gjendej në shtëpi me simptoma të lehta.

Mirëpo pasditen e kësaj të premteje rapotohet se gjëndja shendetësore e Alimadhit është përkeqësuar dhe është dërguar me urgjencë në spitalin Infektiv.

Deputeti i opozites se re mesohet se kishte probleme edhe me hipertensionin.

E prekur nga COVID-19 rezulton të jetë edhe bashkëshortja e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *