Shkon në katër numri i nxënësve të vrarë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë në Michigan të SHBA-së.

 

Autori i sulmit është një 15-vjeçar. Ai la të plagosur dhe shtatë persona të tjerë, përfshirë një mësues.

 

PresidentiJoe Biden u përgjigj ndaj incidentit me të shtëna, duke thënë se “zemra ime është me familjet që durojnë pikëllimin e paimagjinueshëm të humbjes së një njeriu të dashur”.

 

I dyshuar u arrestua brenda disa minutave, tha policia, e cila shtoi se një oficer në vendngjarje ndihmoi në kapjen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *