Rendohet bilanci nga ngjarja e rëndë në fshatin Shelli në bashkinë Mat.

Policia e Shtetit bëri të ditur se 1 person ka gjetur vdekjen ndersa tre te tjere kane mbetur te plagosur.

Fillimisht u raportua per dy persona te plagosur.

Viktima dhe te plagosurit (dy nga të cilët punonjës bashkie) kanë qënë të ulur në një tavoline brenda një lokali kur u qëlluan me armë nga shtetas ende i paidentifikuar.

Bëhet e ditur se viktima dhe te plagosurit janë punonjësit e bashkisë.

Ata kishin shkuar ne kete fshat pasi po punohej per te hapur nje rruge rurale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *